Spotkanie sieci „„Wsparcie motywacji edukacyjnej uczniów – sportowców kształconych w systemie szkoły dziennej/ klas sportowych”

W placówce realizatora projektu „Sieć współpracy i rozwoju szkół w Rybniku” Zespołu Szkół nr 3 w Rybniku odbyło się spotkania lokalnej sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli pt. „Wsparcie motywacji edukacyjnej uczniów – sportowców kształconych w systemie szkoły dziennej/ klas sportowych”.  Spotkanie z udziałem prawie 30 nauczycieli ze szkół uczestniczących w realizacji projektu poprowadził koordynator tej sieci Łukasz Kwiotek. czytaj więcej >>
Na początku przedstawił uczestnikom ideę funkcjonowania sieci jest rozwiązywanie problemów lub doskonalenie zawodowe w obszarach, na które uwagę zwrócą uczestnicy. Wybrany temat sieci wynika z wieloletnich doświadczeń funkcjonowania sportu szkolnego i czynnego uprawiania przez wielu uczniów sportu kwalifikowanego w klubach sportowych, lub na terenie szkoły. Warto, więc wymienić się doświadczeniami w obszarze pracy z takimi uczniami, którzy w tym wypadku łączą liczne obowiązki z tym najważniejszym – edukacją w szkole. Następnie metodą „krok po kroku” zaprezentował model wymiany informacji za pośrednictwem platformy internetowej prowadzonej przez ORE: www.doskonaleniewsieci.pl . Uczestnicy mieli okazję zalogować się i dokonać pierwszych wpisów w ramach lokalnej sieci współpracy. Na koniec omówiono termin następnego spotkania i tematykę merytoryczną, w tym zgłoszono również propozycje spotkań z ekspertem z obszaru sportu, którym będzie były trener kadry polskiej reprezentacji w piłce nożnej Antoni Piechniczek.