O nas

Zespół Szkół nr 3 w Rybniku jest realizatorem projektu w imieniu beneficjenta – Miasta Rybnik.  Nasz Zespół składa się z V Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego z klasami integracyjnymi nr 6 w Rybniku. Znajdujemy się w Rybniku – Nowinach przy ulicy Orzepowickiej 15 a, gdzie od 1.09.2001 roku powołano nasz zespół szkół.

W ramach wyznaczonego przez władze Miasta Rybnika zadania przy realizacji projektu „Sieć współpracy i rozwoju szkół w Rybniku” nasza szkoła pilotowała i następnie przygotowała wniosek o dotację z programu 3.5 POKL do Ośrodka Rozwoju Edukacji; podpisała umowę o realizacji zadania w imieniu miasta z Instytucją Pośredniczącą II stopnia ORE, jak również będziemy odpowiadać za wykonanie zadań w okresie trwania projektu. W siedzibie szkoły mieści się biuro projektu wykonujące zadania merytoryczne i organizacyjne dla placówek edukacyjnych oraz nauczycieli uczestniczących w realizacji projektu w mieście Rybniku.